אבן קיסר

המגמה השלטת בשנים האחרונות היא שילוב טכנולוגיה ביצור מגוון חומרים המדמים אבן טבעית. שילוב זה יוצר אפשרות להעניק לחומרים הסינתטיים את המראה של חומרים שהטבע ברא ואת התחושה שלהם, ולהקנות להם יתרונות של חומרים תעשייתיים. אבן טבעית נוטה יותר לספוח כתמים ולהישרט, ולעומתה לוחות ומשטחים המיוצרים לאחר מחקר מעמיק מספקים חומר חזק ועמיד יותר, ללא צורך לצפות את האבן בשכבות מגן, וכמובן – הם מתאימים לכל כיס. אחת האפשרויות המובילות בתעשיית האבנים המלאכותיות המשמשות במטבח או באמבטיה היא אבן קיסר.

יתרונות אבן קיסר על פני משטחי שיש אחרים

בעוד שיש טבעי ניחן בעיצוב ייחודי ובמראה ייחודי, יש לו חסרונות רבים, כמו מחיר גבוה ביחס למשטחים דומים אחרים, וגם העובדה כי הוא סופח אליו נוזלים ומתלכלך בקלות. שיש אבן קיסר משלב את המראה הטבעי עם עמידות בפני כתמים ושריטות, המאפיינת משטחי אבן מלאכותיים אחרים. הוא זול יותר ממשטחים אחר, אך עדיין נותן אשליה כי מדובר בשיש אמיתי הנחצב מסלע דחוס טבעי.

יתרון נוסף שיש לאבן קיסר, בדומה לחומרים מלאכותיים רבים, הוא היכולת לבחור במגוון רחב של טקסטורות, של דגמים ושל צבעים שאינם קיימים בטבע, ומתאימים לערכת הצבעים המרכיבה את עיצוב החדרים השונים. אם הצבע השולט בעיצוב המטבח או האמבט הינו סגול, לדוגמה, ניתן לבחור צבע דומה מתוך מעל שמונים צבעים שונים בהם אריחי אבן הקיסר משווקים.

משטחי אבן קיסר

מדי שנה מרחיבה החברה המייצרת את אבן הקיסר את מגוון הדגמים שלה ומוסיפה טקסטורות חדשות, כמו עיצובים המשלבים עורקים, משטח אבני קיסר דמויות בטון לריצוף המתאים לטרנד התעשייתי, וכן טקסטורות קלאסיות. עין בלתי מיומנת לא תוכל להבחין בין משטח שיש טבעי לבין משטח אבן קיסר מלאכותית. המשטחים קלים מאד להדבקה, גם אם הם דקים במיוחד, ואינם נשברים באותה הקלות בה משטחי שיש טבעי עשויים להישבר.

משטחי אבן קיסר למטבח

כאשר בוחרים כיור למטבח הבנוי מאבן קיסר, ניתן לעצבו כך שיהיה המשך טבעי לדלפק ולמשטח העבודה לצדו, כאשר הוא מופיע כיחידה אחת. זאת בניגוד לכיורי נירוסטה או פלסטיק, השוברים את הקו האחיד של השיש במטבח. כמו כן, ניתן להשתמש במשטחי אבן קיסר על מנת לחפות את קירות המטבח באופן שיהיה קל לנקותו בקלות משאריות מזון, במיוחד במטבח פעיל במיוחד, וכן להימנע משריטות.