משטח גרניט טבעי למטבח

בתהליך שיפוץ, ועל אחת כמה וכמה בתהליך בנייה, יגיע הזמן בו צריך להכריע – שיש סינטטי או שיש טבעי?
רבים טועים לחשוב כי תחזוקה של שיש סינטטי קלה יותר מטבעי, ובמאמר הזה נסקור לעומק את יתרונותיו ומעלותיו של הגרניט ("השיש" בשמו הרווח) הטבעי, נעמוד על האתגרים שעשויים לצוץ בבחירה בו ועל הפתרונות החדשניים המסייעים לתחזוקה קלה.

מהו גרניט טבעי:

גרניט טבעי הינו חומר הנוצר במעמקי האדמה ונחצב לאחר התגבשות של שנים מתוך תהליכים וולקניים. תוצאת תהליך זה הינה חומר חזק במיוחד ועמיד לטמפרטורות גבוהות במיוחד – מה שבהמשך – הופך אותו אידיאלי לשימוש במטבח ועם כלים חמים.
המשטח שאנו מכירים כיום במטבחים הינו המחצב עצמו, בצורתו וצבעו הטבעיים, לאחר עיבוד וליטוש. בשיש ליאן הבחירה נעשית במשטחים ברמה הגבוהה ביותר ובאיכות מעולה.

 

היתרון של גרניט טבעי

אם תשאלו אדריכלים מובילים על חומרי בנייה ועיצוב – הטבעיים יהיו כנראה המועדפים על רובם, ולמה? דמיינו פסלי שיש או מבני שיש קלאסיים, למשל – הם עומדים מאות ואלפי שנים, ומרשימים ביופיים. רצפת אבן טבעית – השחיקה מוסיפה למראה ולא פוגמת בו. וכמה פעמים נעשות פעולות עיבוד בעץ טבעי כדי שייראה טיפה "עשוי" ולא חדש לחלוטין?!

כך גם גרניט טבעי – יש לו מראה יוקרתי בו אף חומר לא מתחרה, בנוסף לחוזקו ועמידותו הרבה בפני חום ושריטות.
היופי הוא מרהיב וחד פעמי – לא ייחצב או יעובד משטח זהה לאחר – הגידים או הנקודות על משטח מסוים הם חד פעמיים ולא ישוכפלו באותה הצורה – הטבע יצר זאת באופן ייחודי.

 

האתגרים בשימוש בגרניט טבעי

אתגר שהיה נפוץ בשימוש ותחזוקה של גרניט טבעי הוא ספיחת נוזלים בשל נקבוביות באבן, וע"י כך עלולים להיווצר כתמים על המשטח.
עם זאת, לחומר זה מספר נקבוביות מאוד מצומצם, שאותן אנו בשיש ליאן מקפידים לאטום עם חומר מיוחד, מה שמצמצם משמעותית את התופעה. בכל מקרה, כדאי להימנע מחומרי ניקוי אגרסיביים, כשמים וסבון יעשו את עבודת הניקיון היטב.

 

לסיכום

כדי ליצור מראה מרהיב, מיוחד ושונה, עם נופך יוקרתי מאוד, ההמלצה הכמעט מיידית שלנו בשיש ליאן תהיה גרניט טבעי.  דרך אגב, זהו חומר מעולה גם למשטחי המטבח וגם לחיפוי קירות וריצוף כדי ליצור מראה אחיד אם רוצים, או לחלופין – להנות מגוונים רבים שיש לחומר הזה בטבע.