על אף השימוש במילה שיש, הקוריאן נוצר למעשה מפלסטיק והומצא על ידי חברת דופונט האמריקאית. במשך תקופה מסוימת לחברה היה פטנט בתחום ולכן רק היא יצרה את המשטחים, אך כיום חברות רבות אחרות מייצרות את החומר. מדובר בחומר המזכיר בצורתו שיש, אך הוא מצטיין בעמידות רבה יותר, ולמעשה – בדומה לפלסטיק – ניתן ליצור ממנו כל צורה בכל טקסטורה או צבע.

ממה עשויים משטחי קוריאן?

שיש הקוריאן מורכב משבעים אחוז מינרל טבעי הנקרא אלומיניום הידרוקסייד ומשלושים אחוז אקריליק. התוצאה יוצרת חומר שניתן לעבד אותו בדומה לעיבוד עץ וליצור ממנו צורות שונות, וכמובן – להוסיף צבעים שונים בתהליך היצירה של החומר. כיוון שהוא חומר קל מאד לחיתוך, כאשר משתמשים במשטחי קוריאן לחיפוי קירות, ניתן לעשות זאת מבלי שהחיבורים השונים ייראו לעין. כך ניתן לחבר את המשטח באמצעות ברגים, ולא רק באמצעות הדבקה, כפי שמחפים קירות באמצעות משטחי שיש טבעי או קרמיקה.

יתרונות שימוש בקוריאן בעיצוב הבית או חלל תעשייתי

היתרון הגדול של הקוריאן הוא העמידות הגבוהה שלו, הן לחום ולקרניים אולטרא סגולות והן למגע עם חומרים שונים שאינם גורמים לו לשנות את צבעו. העמידות הגבוהה בפני חום הופכת אותו למוצר אידיאלי במטבח, מכיוון שהוא אינו משנה את צורתו גם לאחר מגע חוזר ונשנה עם מחבתות או עם סירים חמים, וגם לאחר מגע עם משטחים קרירים כמו מזון קפוא. גם בחלל תעשייתי הנוטה להתלכלך בקלות או מצריך חומר עמיד יותר כאשר כמות גדולה של אנשים נוגעים בו או משתמשים בו באופן תכוף, עדיף להשתמש במשטח קוריאן.

משטחי קוריאן למטבח

כיוון שמדובר במוצר תעשייתי, הוא זול יותר ממרבית החומרים הטבעיים המשמשים במטבח, וניתן לשוות לו צורות רבות, כגון מבנה מעוגל או מראה חד ומהוקצע. בנוסף, היתרון של חומר מוצק שאינו משנה את צורתו או את צבעו במגע עם חום, מאפשרים לו להיות החומר השולט במטבח – בדלפק המטבח, בעיצוב הכיור (הנראה כיחידה אחת עם דלפק דמוי שיש), בעיצוב אי במרכז המטבח, בעיצוב שולחן האוכל ואפילו כמשטח חיפוי לקירות המטבח. בנוסף, קל מאד לנקות אותו בסיום הבישול באמצעות מטלית לחה או בשילוב חומרי ניקוי חזקים שהיו עשויים לפגוע בכל משטח אחר.